Kadra

Kadrę pedagogiczną Niepublicznego Przedszkola ABC oraz Niepublicznego Żłobka MINI ABC stanowi zespół doświadczonych, kreatywnych i zaangażowanych nauczycieli, lektorów, instruktorów oraz specjalistów, dla których praca z dziećmi stanowi pasję i płynie z naturalnej potrzeby wspierania i kształtowania rozwoju dziecka. Wszyscy nauczyciele pracujący w przedszkolu posiadają pedagogiczne wykształcenie kierunkowe w zakresie wychowania / edukacji przedszkolnej oraz kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w placówce edukacyjnej. Nauczyciele naszego przedszkola wyróżniają się również dodatkowymi kwalifikacjami, posiadają m.in.: wykształcenie w zakresie edukacji wczesnoszkolnej, pedagogiki terapeutycznej, szkolenia z zakresu psychopedagogiki czy kwalifikacje z zakresu nauki języka obcego.

Celem współpracy naszej kadry pedagogicznej jest życzliwość, efektywna edukacja, kreatywność, spójność stosowanych form i metod pracy z dziećmi oraz oparta na zaufaniu i wzajemnym szacunku współpraca z rodzicami. Źródło projektowania procesu dydaktyczno – wychowawczego oraz synergii rodziny i przedszkola wypływa z budowania atmosfery ciepła, poczucia bezpieczeństwa dzieci i wspierania ich indywidualnego rozwoju. Dzięki temu tworzymy miejsce, w którym nie tylko dzieci budują swój wewnętrzy świat, rodzice mogą liczyć na opiekę i wsparcie w procesie wychowawczym, ale również kadra pedagogiczna ma możliwość rozwoju i pracy w zespole ludzi odpowiedzialnych i świadomych swej profesji.

Wszyscy pracownicy przedszkola i żobka posiadają również szkolenie w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej.