Strefa Rodziców :) - żłobek

 

Organizacja Niepublicznego Żłobka Mini  ABC w roku szkolnym 2017/2018

 

Wpis do rejestru żłobków  Gminy Piaseczno numer 4/Ż/2015

 

Podczas pobytu w żłobku nasi milusińscy uczą się współżycia społecznego w grupie dziecięcej, nawiązywania kontaktu z rówieśnikami i wspólnego działania, samodzielnego wykonywania czynności fizjologicznych i higienicznych, spożywania posiłków oraz ubierania się i przebierania. Dzieci uczą się również używania prawidłowych zwrotów i form grzecznościowych, zgodnej zabawy, dzielenia się przedmiotami i zabawkami z drugim dzieckiem. Podczas realizowanych zajęć i zabaw maluszki kształtują prawidłową wymowę, rozwijają procesy myślenia i wyobraźni, doskonalą umiejętności związane z czynnościami dnia codziennego oraz sprawność manualną, ruchową i poczucie rytmu.  

Program zajęć dydaktyczno - wychowawczych bazuje na wielokierunkowej stymulacji rozwoju i aktywności Dzieci. Skupia się na zaspokojeniu silnej i trwałej potrzeby maluszków, jaką jest ruch i zabawa. Poprzez różne formy zabaw i zajęć codziennych oraz dodatkowycyh dzieci rozwijają zmysły, funkcje poznawcze, zdobywają wiedzę o otaczającym świecie, doskonalą praktyczne umiejętności, a przede wszystkim poznają zalety zabaw z rówieśnikami, dzieki którym rozwijają umiejętności społeczne. 

Najważniejszym spoiwem pracy pedagogicznej z Dziećmi w Żłobku MINI ABC jest koncepcja indywidualnego, naturalnego rozwoju przebiegającego zgodnie z potencjałem, potrzebami i możliwościami dzieci. Dzięki podejmowanym działaniom Dziecko może rozwijać się według własnego rytmu w spokojnej atmosferze pełnej życzliwości, wyrozumiałości i cierpliwości.

 

Nasze maluszki uczestniczą w zajęciach dodatkowych na miarę ich wieku, dostosowanych do możliwości dzieci zgodnie z indywidualnymi potrzebami i zainteresowaniami.

 

 W ramach czesnego oferujemy:

 • codzienne zajęcia dydaktyczne, podczas których realizujemy podstawę programową MEN,
 • zajęcia z języka angielskiego 3 x w tygodniu prowadzone przez lektora Kids Company,
 • umuzykalnienie i rytmikę 2x w tygodniu,
 • gimnastykę korekcyjną 1 x w tygodniu,
 • zajęcia plastyczno-modelarskie 1 x w tygodniu,
 • logorytmikę 1 x w tygodniu dla wszystkich grup,
 • zajęcia adaptacyjne dla naszych przyszłych dzieci żłobkowych (grupowe i indywidualne),
 • udział w wycieczkach, wizyty ciekawych gości, koncerty, liczne projekty edukacyjne,
 • udział w warsztatach i kołach zainteresowań (artystyczne, sportowe, przyrodniczo-ekologiczne, kulinarne, turystyczne oraz łamigłówki mądrej główki)
 • kreatywną, ciepłą i zaangażowaną kadrę pedagogiczną o wysokich kwalifikacjach zawodowych i wieloletnim doświadczeniu w pracy z dziećmi,
 • zapewniamy opiekę psychologa, logopedy oraz nauczycieli terapeutów,
 • własną kuchnię, dzięki której nasze przedszkolaki jedzą zdrowe i smaczne posiłki, zgodne z indywidualnymi potrzebami żywieniowymi dzieci,
 • budynek zapewniający wysoki standart bezpieczeństwa, przyjazne i kolorowe wnętrza oraz szeroki zakres nowoczesnych pomocy dydaktycznych,
 • przestronny plac zabaw (600m2) wyposażony w liczne sprzęty i zabawki ogrodowe,
 • oraz odrębne boisko do gry w piłkę nożną o powierzchni 1550m2

- zajęcia z języka angielskiego odbywają sie trzy razy w tygodniu – realizowane przez szkołę KidsCompany, z którą współpracujemy od wielu lat. Program zajęć jest opracowany specjalnie z myślą o dzieciach już od 1,5 roku, dzięki czemu maluszki uczą się języka obcego dokładnie w taki sam sposób, jak swojego pierwszego języka. Struktury językowe są u małych dzieci na tyle płynne, że uczenie nie wymaga dodatkowego wysiłku i staje się naturalnym radosnym procesem, kształtowanym przez zabawy i gry pedagogiczne.

- logorytmika  – zajęcia z logopedą odbywają się jeden raz w tygodniu, zajęcia rozwijające mowę i kształtujące prawidłowy rozwój aparatu artykulacyjnego. Malutkie dzieci nie tylko uczą się mówić, ale przede wszystkim od początku nabywają umiejętność prawidłowej wymowy głosek oraz układania narządów mowy. 

- zajęcia plastyczno – modelarskie – wspomagające rozwój manualny dzieci, kształtujące wyobraźnię i poczucie estetyki. Lepimy, sklejamy, ugniatamy, malujemy palcami z wykorzystaniem farb sensorycznych, rysujemy. Wspólnie tworzymy prace plastyczne i modelarskie, które dają dzieciom nie tylko ogromną frajdę, ale również wyzwalają ekspresję i pomagają wyrażać induwidualność.

- gimnastyka ogólnorozwojowa i korekcyjna – zajęcia wspomagające zdrowy rozwój manualny i fizyczny dzieci, kształtujące małą i dużą motorykę, orientację przestrzenną i umiejętność ćwiczenia i zachowania się podczas ćwiczeń w grupie. 

- umuzykalnienie i rytmika – zajęcia kształtujące poczucie rytmu i słuchu oraz umiejętności psychomotoryczne.

Maluszki bawią się z muzyką, tańczą, z czasem uczą się prostych piosenek i rozwijają wyobraźnię muzyczną.

 

Specjaliści: Logopeda i Psycholog

Logopeda -  Pani Agnieszka Guzowska, która prowadzi zajęcia indywidualne z Dziećmi 1 raz lub 2 razy w tygodniu po 20 minut. Możliwe jest również wydłużenie czasu zajęć stosowni do indywidualnych predyspozycji i potrzeb. Pierwsze badanie logopedyczne przesiewowe oraz konsultacje są bezpłatne.

Psycholog  - Pani Justyna Kuszewska, która wspiera Rodziców i nauczycieli w procesie wychowawczo - dydaktycznym. Prowadzi zarówno z dziećmi zarówno zajęcia indywidualne jak grupowe, realizuje obserwacje psychologiczno - pedagogiczne oraz nadzoruje prace zespołu do spraw pomocy psychologiczno - pedagogicznej. Pani Justyna prowadzi również warsztaty umiejętności wychowawczych dla Rodziców, które odbywają się cykliczne w naszym przedszkolu.

Nauczyciele terapeuci - realizują z Dziećmi indywidualne programy wczesnego wspomagania, rewalidację, zajęcia kompensacyjno - wyrównawcze, zajęcia z zakresu integracji sensorycznej oraz inne specjalistyczne zajęcia wpomagajaące rozwój psychofizyczny i intelektualny Dzieci.

 

Biblioteka w Żłobku/Przedszkolu ABC

Jest nam miło powiadomić, iż otworzyliśmy dla wszystkich Rodziców i Dzieci bogato wyposażoną w książeczki, bajki i pomoce dydaktyczne bibliotekę przedszkolną. Można wypożyczyć książeczkę, bajkę lub ciekawą pozycję o tematyce pedagogicznej. Zbiór jest pokaźny około 500 pozycji do wyboru. Regulamin i karty członkowskie dostępne są w Przedszkolu.

W ramach funkcjonującej Biblioteki ABC bierzemy również cyklicznie udział w Akcji "Cała Polska czyta Dzieciom", w ramach której aktywnie współpracujemy nie tylko z ogólnopolskimi instytucjami i ośrodkami oświatowymi, ale również z Rodzicami, którzy chętnie odwiedzają nasze pociechy, by od czasu do czasu przeczytać im ulubioną bajeczkę. 

 

Wyżywienie:

Zapewniamy całodzienne wyżywienie przygotowywane we własnej kuchni. Posiłki dostosowane są potrzeb żywieniowych i smaku Dzieci. Wszelkie przygotowywane w przedszkolu potrawy odpowiadają najbardziej aktualnym tendencjom żywieniowym opartym o zasady zdrowego żywienia. 

Przygotowując posiłki, dbamy o ich dostosowanie z uwzględnieniem zaleceń dietetycznych i alergii pokarmowych. Oferujemy 5 zbilansowanych posiłków dziennie (śniadanie, przekąska, obiadek, dwa podwieczoreki).

 

Wyprawka Dziecka:

Uprzejmie prosimy Rodziców o wyposażenie Dziecka w przedszkolną wyprawkę:

 • kapciuszki na zmianę
 • ubranka na przebranie (majteczki, rajstopki, skarpetki, spodenki, koszulki i inne według potrzeb)
 • segregator i koszulki na prace plastyczne
 • szczoteczkę, pastę i kubek
 • grzebyk lub szczotkę do włosów
 • pieluszki i chusteczki nawilżające, jeśli dziecko ich jeszcze używa

Dla Dzieci 2 i 3 letnich dodatkowo: kocyk jasiek do leżakowania oraz koniecznie ulubiona przytulanka :)

Prosimy, by wszystkie rzeczy Dziecka były podpisane :) 

 

Przerwa wakacyjna:

Uprzejmie informujemy, że przerwa wakacyjna w roku 2017/2018 przypada na okres od 30 lipca 2018 do 10 sierpnia 2018r.

 

Partnerzy